اسیدفولیک: برای آن‌هایی که عمل پیوند قلب داشته‌اند | تغذیه سالم

اسیدفولیک: واسه اونایی که عمل پیوند قلب داشتن

اسیدفولیک می تونه اندازه هموسیستئین رو کم کنه. هموسیستئین اسیدآمینه ایه که بروز مریضیای عروقی رو در بین دریافت کننده های قلب پیوندی بالا می برن و اولین عامل مرگ ومیر ناشی

از پیوندهای قلبی حساب می شه.

 

براساس یافته های یه تحقیق ایتالیایی مصرف مکمل اسیدفولیک به مدت یه سال بعد از عمل پیوند قلب خطر مرگ ومیر دریافت کننده ها رو در دراز مدت کم می کنه.

 

 

گروهی از این آدما به مدت یه سال بعد از عمل، روزانه ۱۵ میلی گرم اسیدفولیک گرفتن و گروه دیگه پلاسبو یا دارونما مصرف کردن.

 

محققان با بررسی سن و سال و سابقه مریضیای کورونری قبل از عمل این آدما به این نتیجه رسیدن که دریافت اسیدفولیک باعث کاهش ۴۷ درصدی مرگ ومیر اونا می شه.

 

از این گذشته مصرف اسیدفولیک حتی خطر مرگ ومیر به وجود اومده به وسیله سرطان و مریضیای قلبی عروقی رو هم کم می کنه.

اسیدفولیک می تونه اندازه هموسیستئین رو کم کنه. هموسیستئین اسیدآمینه ایه که بروز مریضیای عروقی رو در بین دریافت کننده های قلب پیوندی بالا می بره و اولین عامل مرگ ومیر به وجود اومده به وسیله پیوندهای قلبی حساب می شه

کاهش خطر مرگ در بین دریافت کننده های سن بالا تر و مریضایی که به خاطر مریضی عروق کورونری عمل پیوند انجام داده بودن به اندازه ۵۷ درصد تخمین زده شد.

 

به نظر محققان لازمه که تحقیقات بیشتری انجام شه اما با این حال به توجه به طور کامل منطقی میاد آدمایی که عمل پیوند قلب داشتن حتماً از مکمل فولات یا همون اسیدفولیک استفاده کنن.

 

اسیدفولیک می تونه اندازه هموسیستئین رو کم کنه. هموسیستئین اسیدآمینه ایه که بروز مریضیای عروقی رو در بین دریافت کننده های قلب پیوندی بالا می بره و اولین عامل مرگ ومیر به وجود اومده به وسیله پیوندهای قلبی حساب می شه.

 

ترجمه: فاطمه مهدی پور


منبع : tebyan.net

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *