اسیدی شدن بدن و ارتباط آن با علل بروز بیماری ها (بخش اول) | تغذیه سالم

اسیدی شدن بدن و رابطه اون با علل بروز بیماریا (بخش اول)

اسیدی شدن بدن و رابطه اون با علل بروز بیماریا (بخش اول)

بیماریها, تندرستی و تغذیه, دانستنیهای پزشکی, دسته بندی نشده

ارسال دیدگاه
۹۲۲ بازدید

اسیدی شدن بدن

اسیدی شدن بدن در اثر نبود پاکسازی مواد زاید تولیدی بدن در اثر سوخت و ساز درون سلولی تولید می شه. سلولای بدن آدم واسه فعالیت و ادامه زندگی خود، هرروز به انرژی نیاز دارن که این انرژی از مصرف مواد غذایی به دست میاد و بدون اون، زندگی کردن ممکن نیس. مواد غذایی و اکسیژن از راه خون به سلولا هدایت می شن و بر اثر سوخت و سازی که درون سلول انجام قبول می کنه، انرژی تولید می شه و اگه این مواد زاید، پاکسازی نشن محیط درون سلولی اسیدی می شه.

دستگاه پاکسازی یا تصفیه بدن، از اول تولد مشغول نابود کردن پسماندای درون سلولی هستن. اگه مقدار این پسماندا، بیشتر از ظرفیت دستگاه تصفیه بدن باشن، در مکانای امنی ذخیره می شن که چربیا یکی از مناسب ترین جاها هستن. وقتی که اندازه اسیدیته بدن زیاد می شه، بدن واسه تولید انرژی از چربیا استفاده نمی کنه، چون نمی خواد اسیدهایی که قبلا با زحمت فراوون در چربیا ذخیره کرده دوباره وارد خون شن.

همونطور که گفته شد، بدن آدم روزانه بر اثر روند سوخت و ساز، مواد زائد اسیدی تولید می کنه که مجبور به دفع اوناس. این در صورتیه که اگه مواد غذایی مصرفی طوری باشن که پسماند اسیدی بیشتری تولید کنن، اندازه اسیدی شدن بدن هم زیاد می شه و بدنبال اون عملیات سم زدایی سخت تر می شه و سموم دفع نشده به زور در سلولای چربی که فضای بیشتری دارن ذخیره می شن و در نتیجه، با اسیدی شدن بدن، استعداد چربی سوزی شدیدا کم میشه.

عامل مشترک همه بیماریا اسیدی شدن بدنه

تو یه نگاه ساده، دلیل تموم مریضی­ ها، آلوده شدن محیط داخلی بدنه که اونو اسیدی شدن می­ می گن. همونجوریکه مواد آلاینده­ کارخانه ها، صنایع و دود خودروها، محیط زیست رو آلوده می کنن، مواد غذایی ناجور هم محیط داخلی بدن رو آلوده می کنه. مهم ترین عامل اسیدی شدن بدن ما غذاهای ناجور یا بهتر بگم سمومیه که داوطلبانه می بلعیم، این سموم می تونه ذره ای نمک یا مقدار کمی شکر باشه.

وقتی بیماریایی مثل سرطان، دیابت، نقرس، اضافه وزن، مشکلات کیسه صفرا، مشکلات روده ای، کبد چرب، بیماریای قلبی و عروقی، پوکی استخون و چیزای دیگه ای به جز اینا به سراغتون میاد، چی به ذهنتون می رسه؟ ویروس یا باکتری؟ چه خوب می شد اگه عامل این بیماریها ویروس یا باکتری می بود، چون می تونستیم همه تقصیرها رو گردن اونا بندازیم. در اصل این ما هستیم که باعث میشیم اونا به سراغمون بیان.

همونطور که گفته شد دلیل بیماریا، سموم به وجود اومده به وسیله مصرف مواد غذایی اسیدی می­ باشه، تجمع این اسیدها در بدن به اندازه ای زیاد می شه که خارج از ظرفیت دستگاه ایمنی و تصفیه بدنه و کم کم همه ارگانا و بافتای بدن در اثر ازدیاد اسید آلوده می شن. ازدیاد اسید در بدن در طول سالیان متمادی نه با جراحی و نه با دارو از بین نمی ره و تنها راه کم کردن و یا خنثی کردن اسید، تزریق پادزهر یا همون قلیایی کردن محیط بدنه که قلیایی شدن پادزهر اسیدی شدنه.

قلیایی شدن بدن، راه حل سلامتی

یکی از مباحث ساده علم شیمی اینه که اسید به وسیله باز از بین میره و یا قلیایی  شدن ضد اسیدی شدنه. آسون ترین راه قلیایی شدن، به کار گیری مواد غذایی قلیایی است. مثلا چند ده سال پیش، در انجمن سرطان و انجمن قلب آمریکا کمتر درباره رابطه تغذیه و بیماریای قلبی و سرطان سخن به میان می اومد. اما حالا، خیلی از تشکلای سلامتی جهان، مردم رو به استفاده دست کم ۵ واحد میوه و سبزیجات تشویق می کنن، چون که رابطه بین سلامتی و تغذیه بیشتر از پیش رو شده. فکر کردین که به چه دلیل رابطه میوه و سبزیجات با سلامتی به این اندازه روشن و آشکاره؟ آسونترین جواب اینه:  سبزیجات و میوه جات محیط بدن رو قلیایی کرده و به این روش، از مریضی ها پیشگیری می کنن.

خیلی راحت می تونیم ادعا کنیم که هم سلامتی و هم مریضی از درون سلول شروع می شه، چون که همه واکنشای بدن در سطح سلول انجام می شه. همه سلولا مثل سلول قلب، کبد، پوست و یا هر سلول دیگه بدن به یه شکل  فعالیت می کنن و به دلیلای مشابه هم تخریب می شن. وقتی که بر اثر اسیدی شدن، آسیبای وارده به سلولا زیاد می شه، بافتی که از تجمع اون سلولا به وجود میاد هم طبیعتاً دچار آسیب می شه و با افزایش آسیب، مریضی به وجود میاد و  به خاطر همین باید راهی پیدا کنیم تا بتونیم از سلولا مراقبت کنیم.

واسه اینکه سوخت و سازه های درون سلولی به بهترین شکل ممکن انجام شه، باید ریزمغذیا و اکسیژن رو از راه دستگاه گردش خون به سلولا برسونیم و در عین حال، مواد زائد حاصل از سوخت و ساز رو از راه همون خون به بیرون از بدن هدایت کنیم. یعنی دیگه، پسماندهای اسیدی رو از بدن بیرون حرکت بدیم. این در حالیه که همه موارد گفته شده در صورتی شدنیه که محیط بدن قلیایی باشه.

وقتی محیط بدن قلیایی باشه، خون:

  • اکسیژن و ریزمغذیا رو به سلولا میرسونه تا سوخت و ساز انجام شه.
  • خیلی راحت از دیواره سلول عبور کرده و مواد رو به انرژی تبدیل می کنه.

به خاطر همین هم:

  •  پسماندهای اسیدی حاصل از سوخت و ساز، خیلی راحت از جداره سلول به بیرون رانده می شه.
  • بعد این پسماندهای اسیدی به ارگانهای تصفیه کننده بدن هدایت شده و از راه اونا دفع می شن.

و این همون راه سلامتی است. وقتی که بدن اسیدی می شه، مشکلات هم کم کم رو می شن؛ اکسیژن و ریزمغذیا خوب به سلول نمی رسن و به دنبال اون، مواد زائد هم از سلول خارج نشده و اینجاس که بیماریا شروع می شن. وجه مشترک تموم مریضی ها، نبود تعادل اسیدیقلیایی بدن است.

منبع

برگرفته از کتاب راز خلاص شدن از تموم بیماریام، مسعود علی نژاد

جمع آوری

دکتر افسانه امین غفوری

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت

  • مطالب در رابطه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *