اسید اوریک خود را با این غذاها کاهش دهید | تغذیه سالم

اسید اوریک خود رو با این غذاها کم کنین

اسید اوریک خود رو با این غذاها کم کنین

اسید اوریک یه آسیب خونیه که بالا رفتن اون نتیجه های جدی به دنبال داره. در این مطلب به غذاهایی می پردازیم که به کاهش اسید اوریک کمک می کنن.

غذاهایی واسه کاهش اسید اوریک

اندازه اسید اوریک بالا در خون دلیلی مهم در دچار شدن به التهاب تکراری انگشتان دست و ایجاد درد، سنگ کلیه، نقرس، و رسوبات اسید اوریکی در بافتای نرم می شه.
حالا خوبیش اینه در کنار مصرف داروها، بعضی گزینه های غذایی هم قادر به کاهش سطوح اسید اوریک خون هستن:

کاهش اسید اوریک با روغن زیتون

انتخاب روغن زیتون به جای روغن نباتی و یا کره نقش مهمی در کاهش اسید اوریک خون داره.روغن زیتون پر از ویتامین ای و آنتی اکسیدان ها هستش و در کاهش التهاب بدن هم نقش داره.

کاهش اسید اوریک با شیر کم چرب

این نوع شیر دلیل کاهش جذب دوباره اسیداوریک و از بین رفتن اون از راه کلیه ها می شه. نوشیدن ۱ تا ۵ فنجون شیر کم چرب در روز پیشنهاد می شه. شمام اینکه می تونین به جای شیر از ماست و بقیه اجناس لبنی کم چرب استفاده کنین.

کاهش اسید اوریک با آب سبزیجات تیره رنگ

آب سبزیجات تیره رنگ خاصیت قلیایی داره و غنی از ویتامین سی، کلروفیل، و مواد شیمیایی گیاهیهکه منتهی به سم زدایی از بدن می شه. آب سبزیجات تیره رنگ منبع خوب پروتئین و اسیدهای آمینه است که مصرف اون با لیمو منتهی به کاهش اسید اوریک بدن می شه.

کاهش اسید اوریک با کنگر فرنگی

کنگر فرنگی پر از مواد معدنی، ویتامینا و آنتی اکسیدانا و هم اینکه فیبر و پروتئینه. کنگر فرنگی خاصیت دیورتیک داره و به خاطر همین دلیل دفع اسید اولیک و بقیه سموم از راه ادرار می شه.

کاهش اسید اوریک با پیاز

واسه درمان شکلای جور واجور مریضی ها میشه به پیاز اعتماد کرد ضمن این که یه گزینه غذایی عالی واسه کاهش اسید اوریک خونه.

کاهش اسید اوریک با مکملای ویتامین سی

ویتامین سی می تونه به کاهش سطح اسید اوریک در خون کمک کنه. پس، درباره مصرف مکمل ویتامین سی با دکتر خودتون مشورت کنین و در صورت امکان، اندازه مصرف این مکمل رو به ۵۰۰ میلی گرم در روز برسونین.
آب: نوشیدن آب به مقدار ۲ تا ۴ لیتر (۸ تا ۱۶ لیوان) در روز، باعث می شه اسید اوریک بیشتری از کلیه ها دفع شه. (حتما ۱ لیوان آب، قبل از خواب بخورین زیر این کار به کم شدن اسید اوریک کمک می کنه.) دقت کنین منظور نوشیدن آبه نه هر نوشیدنی دیگری.

کاهش اسید اوریک با سیب

وقتی که از جمع شدن زیادتر از اندازه اسید اوریک در خون رنج می برید، مصرف این میوه رو یادتون نره. مصرف سیب منتهی به نابود کردن تموم سموم اضافی از بدن می شه. علاوه بر این، سرکه سیب سم زدای طبیعیه، و به حذف مواد زائد مانند اسید اوریک بدن کمک می کنه.

جمع آوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: avayesalamati.com

.

منبع : seemorgh.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *